Pasovačka prvákov

K tradíciám školy patrí pasovačka prvákov za čitateľov a veľkých školákov.

Tento rok sme obe spojili. Malo to dôvod - využili sme prítomnosť pani spisovateľky Gabiky Futovej (a dúfame, že z toho bude tiež tradícia).
Krátko sme sa obzreli za tým, čo nás postretlo od zápisu našich malých prváčikov. Potom prekonali stres a predviedli, ako už vedia čítať. A nielen čítať, ale aj písať. Veru, Gabike Futovej rastie konkurencia - prváci predviedli krátke príbehy, ktoré spracovali do knižky. Tie potom pani spisovateľke aj darovali.
Po krátkej ukážke, ako dokážu písmenká meniť na slová a tým dať ďalší život v podobe viet, deti zložili sľub. Priložením prsta na šerpu boli pasovaní za veľkých školákov. Pani Futová im zasa priložila podpísanú knihu na rameno a pasovala ich za čitateľov.
Ak aj bojovali deti so stresom, ten ihneď opadol po sladkej odmene v podobe pasovacieho muffinu s knihou a ceruzkou.
Už teraz sa tešíme, ako o rok budeme pasovať našich nových prváčikov.

Fotky z pasovačky tu: http://szskechnec.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=67