Spoznávame Slovensko....

Dnes sa deti "hrali" na bádateľov. Hádali, odkiaľ pochádzajú deti, s ktorými sme sa spojili cez Skype.

Spojili sme sa s neznámymi deťmi. Tie boli celkom prekavepené, nakoľko sme komunikovali s pani učiteľkou po anglicky. A takto sme aj tipovali, z akej krajiny sme. Po tom, čo sme uhádli, že sme zo Slovenska, komunikovali sme po slovensky.
Deti mali pred sebou kraje (netušili, že sa ich práce učia, v tomto je čaro týchto aktivít). Pýtali sa áno-nie otázky a vylučovali kraje. Už sme vedeli, že sú z Banskobystrického kraja, úlohu dostala druhá mapa. Hľadali sme mesto. Odpovede teplo, teplejšie, zima nás navigovali. Keď sme sa dozvedeli, že hľadáme mesto/dedinu blízko Zvolena, pýtali sme, či nad Zvolenom, vpravo, vľavo... pričom nenápadne sa dozvedeli, že je to sever, východ...
Mali sme šťastie, Alexovi sa na mape zapáčil názov Pliešovce a tak sme uhádli veľmi skoro :).
Druháci z Pliešoviec nás veľmi rýchlo dobehli.

Potom sme si povedali nejaké hádanky. Je pravda, že my sme ich trocha poplietli, ale kto by už uhádol, že "má to štyri špice a štyri nohy" je vidlička? Po náprave, že má to iba jednu nohu, to už šlo rýchlo.
Tešíme sa na ďalšoie spoločné aktivity, prípadne na ďalšie Mystery Skype s inými deťmi.