Projektový daltonský deň so škôlkarmi - Deň IT prevencie s www.ovce.sk

9.2.2016 bol vyhlásený za Medzinárodný deň bezpečnosti na internete. Tento deň sme oslávaili po svojom...

Oslávili sme ho po svojom. Pozvali sme k nám predškolákov, aby videli, ako prváci pracujú. Pripravili sme projektový deň v znamení ovečiek. Čo to má spoločné s bezpečnosťou na internete? Hádam každý pozná stránku www.ovce. sk.
Po výdatnej spoločnej desiate (samozrejme, s parenicou) sme sa pustili do práce. Pozreli sme si rozprávku, porozprávali sme sa o nej. Veľmi pozorná Mimka to za nás všetkých zhrnula - pozor na mobily, môžete sa stať závislými od nich.
Potom už nasledovali rôzne aktivity. Deti sa presúvali z miesta na miesto. Pre prvákov nechýbali aj povinné úlohy (napr. slovné úlohy s ovečkami), škôlkari sa mohli realizovať pri rôznych hlavolamoch, bludiskách... Učili sa kresliť, oživením boli aktivity s bee botmi, ktoré sme si zapožičali. Dúfame, že čoskoro ich nejakým spôsobom získame aj pre školu, deťom sa táto forma práce veľmi páči, pestujú si pritom algoritmické myslenie. Do plnenia úloh sme prepašovali aj trocha angličtiny, výtvarnej výchovy, pracovného vyučovania či prvouky.
Každé dieťa splnilo minimum úloh, ktoré sme si stanovili, takže každý si zaslúžil odmenu.
Keď sme sa na záver dňa pýtali prvákov, či sme sa dnes hrali, alebo sa učili, odpovedali asi 1:1. A o tomto projektové dni sú. Niekto ich berie ako hru, niekto ako zábavné učenie sa, je to ozajstná škola hrou. Možno sú tieto dni náročnejšie na prípravu pre učiteľa, ale šťastné tváre detí vám dajú vedieť, že to stojí za to :). Tentokrát bol daltonský deň v mojej réžii, ale verím, že sa to učiteľkám páčilo a podobné dni sa stanú bežnou súčasťou nášho vyučovania. So škôlkarmi sa vidíme v marci, kedy bude projektový deň Marec,mesiac knihy.

Fotky si môžete pozrieť tu