Akcie školy

Deň Zeme

Dnes sme si vyskúšali Deň Zeme trocha inak....

Naše deti sa naučili počúvať. Dôkazom bolo, že všetky prišli oblečené, ako mali, teda v zelenom či v modrom. Vynímalo sa iba jedno žlté oblečenie, ale však slnko je iba jedno, takže všetko bolo v poriadku. 
Od pôvodnej brigády sme upustili, nakoľko máme to šťastie, že v okolí našej školy (ostate, ako v celej obci) je vždy krásne čisto. Prvé dve hodiny krásne pracovali, tak sme rozhodli, že ich počúvneme a ďalšiu slovenčinu a angličtinu sme pokračovali s tabletmi.

Na slovenčine sme mali "mediálnu výchovu". Pustili sme im film, ktorý natočili deti z Trstenej a o ktorom málokto vie, že s ním vyhrali naozajstného "detského" Oscara v Hollywoode. S červeným kobercom a so všetkým, čo k tomu patrí. Chvíľu sme diskutovali o tomto veľmi poučnom filme, ktorý ukazuje, ako sme žili kedysi a ako dnes. 

Nakoľko sa poznám s pánom učiteľom Petrom Pallom, autorom filmu, spojili sme sa s ním cez Skype. Deti sa pýtali na film. Dozvedeli sme sa aj to, že oni majú dnes Deň zdravej výživy a ukázali nám, akého ovocníčka pripravili. Bol krásny! Hneď sme dohodli spoločný projekt a už sa na neho tešíme.

Potom sme sa už iba hrali, i keď to zďaleka nebola iba hra. Najprv sme vyčistili našu planétu od nečistôt. Každý to urobil super, do lesa sa vrátili zvieratká, ktoré utiekli kvôli špine.  

Presunuli sme sa do kvetinárstva, kde sme sa naučili, ako sa pestujú kvety, dokonca aj názvy niektorých kvetov po anglicky.


Nakoľko Radka mala na tričku nápis "homework kills trees", dnes nedostali žiadnu písomnú úlohu, aby sme chránili tie lesy. 


Deň sme ukončili výkrikom "Every day is Earth day", preto majú za domácu úlohu cez víkend urobiť čo najviac pre ochranu nášho životného prostredia a v pondelok nám porozprávajú, ako sa im darilo :). 

 

 

 


  
 

Novinky

Kontakt

  • Súkromná základná škola, Kechnec 13
    04458 Kechnec 13
  • riaditeľ: 0553071383
    0903572250
    jedáleň: 055/3086416
    0918584031

Fotogaléria