Akcie školy

Daltonský piatok s prvákmi zo Ždane

Dnes sme mali ďalší daltonský piatok. Tentokrát boli našimi hosťami prváci zo Ždane.

Deň, po ktorom sme (hlavne my, učitelia), právom príjemne unavení. Strávili sme ho spolu s prvákmi zo ZŠ na Jarmočnej ulici v Ždani.
Deti privítali naše štyri princezné a deti veľmi rýchlo uhádli, že sú to 4 ročné obdobia.  V tomto duchu sa niesol celý deň. Hneď na úvod sa dali do dvojíc, zoznámili sa a pustili sa do súťaže. Naši žiaci im veľmi radi ukázali, ako pracovať s tabletmi. Pod rúškom súťaže a nenápadne sme si zopakovali, čo sme sa cez rok učili o ročných obdobiach. Tablety sme potom odložili a pustili sa do samostanej práce. Úlohy ťažšie, ľahšie, rôzne rébusy. Po sediačky, po ležiačky či skákajúc ako žabka. ... Naši hostia veľmi rýchlo pochopili princíp týchto dní a riešili úlohy, ako keby to robili každý deň. A ak sa aj vyskytol problém - kartička "potrebujem pomoc priateľa" vyletela do vzduchu a vždy sa niekto našiel, kto mu pomohol. Pomoc učiteľa potreboval naozaj málokto. 

Keď sme na konci dňa hodnotili, kto koľko úloh zvládol (lebo v takéto dni sú úlohy povinné, ale aj dobrovoľné, aby sa deti naozaj cítili príjemne!), zistili sme, že toho stihli oveľa viac, ako by stihli počas bežného vyučovania. 
Asi naozaj platia slová Milana Hejného:„Škola si myslí, že žiak vie to, čo sa naučil. Omyl. Vie to, čo zažil. “ Dnes toho u nás zažili naozaj veľmi veľa. 
Naše brány sú otvorené, budeme sa tešiť na ďalšie tradičné spoločné dni s predškolákmi, ale aj s rovesníkmi z iných škôl, ak prejavia záujem a takúto formu spolupráce. 

http://szskechnec.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=35
 

Novinky

Kontakt

  • Súkromná základná škola, Kechnec 13
    04458 Kechnec 13
  • riaditeľ: 0553071383
    0903572250
    jedáleň: 055/3086416
    0918584031

Fotogaléria