Akcie školy

Mystery Skype

Trocha vlastivedy, trocha informatiky, trocha slovenskéhon jazyka. Ale hlavne jeden nový zážitok To všetko sa skrývalo za dnešným "Mystery Skype" našich tretiakov.

Skype-a-thon je celosvetová akcia, počas ktorej študenti z celého sveta virtuálne precestovali viac ako 9 miliónov míľ. Úlohou je spojiť sa s neznámou krajinou a cez otázky typu áno/nie uhádnuť, odkiaľ je tá druhá strana. Kvôli jazykovej bariére sme sa tento rok spojili so základnou školou v Malackách. Tretiaci boli veľm šikovní a aj napriek tomu, že súpermi boli žiaci z druhého stupňa, sme to uhrali na vzácnu remízu. 

Potom nasledovala zaslúžená odmena - malý kvíz, kedy deti z Malaciek hádali, čo znamenajú naše nárečová slová a my sme zasa hádali záhorácke. 

Samozrejme, nebolo to iba o zábave, deti sa tak naučili pracovať s mapou, zlepšili si zručnosti pri práci s tabletom, rozšírili znalosti z vlastivedy a mohli reálne zúžitkovať učivo o svetových stranách. Už sa tešíme, ako budeme podobné hovory realizovať aj so zahraničím, podobne, ako sme to zvládli vlani s účasťou rodičov. 

http://szskechnec.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=52

Novinky

Kontakt

  • Súkromná základná škola, Kechnec 13
    04458 Kechnec 13
  • riaditeľ: 0553071383
    0903572250
    jedáleň: 055/3086416
    0918584031

Fotogaléria