Akcie školy

Metodický deň pre učiteľov

Vďaka podpore Nadácie Orange sme 3.2.2017 v spolupráci so zriaďovateľom školy zorganizovali Metodický deň pre učiteľov na tému bezpečnosti na internete. Napriek tomu, že boli polročné prázdniny, prišlo cez 50 učiteľov.

Téma bezpečnosti na inetrenete sa nás bytostne týka, či už to chceme, alebo nie. Chýnajú odborné vzdelávania pre učiteľov či rodičov.
Sme radi, že sa nám podarilo zorganizovať už druhýkrát takýto metodický deň, ktorý bol prioritne pre školy z Košíc-okolia a pre súkromné školy. Pred dvoma rokmi to bol pod záštitou ZRPŠ pri ZŠ v Nižnom Klátove, tentokrát to bol pod záštitou nášho zriaďovateľa, OZ občanov telesnej kultúry, školstva, zdravia a ochrany ŽP Kechnec.
Nechýbali odborné prednášky (p. Jaroslav Oster, OZ Preventista a p. Tatiana Hajduková, APZ Bratislava), či workshopy pre učiteľov prvého a druhého stupňa ZŠ.
Program bol viac než nabitý, ale keď prijme vaše pozvanie celá plejáda významných hostí, dá sa ich nezaradiť do programu? Nechýbal Miloš Bélik z edulabu, pani Martina Chalachánová z Akadémie Alexandra, Zuzana Molčanová z Vzdelávame pre budúcnosť (Microsoft) a Jarmila Janisková, SPŠ Nové mesto nad Váhom. Slovo dostali aj odvážni učitelia, ktorí sa podelili s nami o svoje skúsenosti a osvedčené preventistické programy na školách.
Verím, že aj vďaka tomuto zoznamu skutočných odborníkov sa nám dostalo podpory aj zo strany ESETu a Pixel federation. Účastníci tak mohli odchádzať nielen nabitý novými vedomosťami, ale aj s konferenčými balíčkom či vecnou odmenou za vedomosti, ktoré preukázali v teste.
Je skvelé vidieť okolo seba záujem o vzdelanie.

• Súkromná základná škola, Kechnec 13
    04458 Kechnec 13