Akcie školy

Global money week - zúčastnili sme sa

Cieľom Svetového týždňa financií, ktorého organizátorom je Child and Youth Finance International, je zvyšovanie sociálno-finančnej gramotnosti detí a mladých ľudí s cieľom podporiť aktivity smerujúce k udržateľnej finančnej budúcnosti. Prijali sme výzvu Nadácie pre deti Slovenska, ktorý v rámci svojho programu Poznaj svoje peniaze vyzýva k účasti v tejto aktivite. 

Sme veľmi radi, že k nám zavítali žiaci z gymnázia Tomáša Akvinského v Košiciach, ktorí si v rámci predmetu manažment osobných financií pripravili pre naše deti deň plný hravých aktivít. Ukázalo sa, že ich vedie úžasná pani, Kvetoslava Danková, ktorá predmet nielen učí, ale je aj školiteľkou programu Poznaj svoje peniaze. Je aj výborná vyjednávačka, zdá sa, nakoľko deti obetovali svoje riaditeľské voľno a aj tak prišli.
Cez zážitkové aktivitky sa naše deti dozvedeli čo-to o tom, ako sporiť, čo si všímať na bankovkách, ba si mohli vyskúšať aj to, ako vyzerá barterový obchod v skutočnosti. Mali to výborne pripravené, deti to bavilo a veríme, že si z tohto dňa 
Spolupráca bude pokračovať ďalej. Už sa tešíme, ako prídu aj na budúci rok, kedy žiakov druhého stupňa zasvätia do základov podnikania.

fotogaléria

Novinky

Kontakt

  • Súkromná základná škola, Kechnec 13
    04458 Kechnec 13
  • riaditeľ: 0553071383
    0903572250
    jedáleň: 055/3086416
    0918584031

Fotogaléria