Akcie školy

Vzdelávacia zdravotnícka súťaž

Dá sa vzdelávať súťažnou formou? Dá!

Predviedli nám to žiaci zo ZŠ v Nižnom Klátove, kde už roky pôsobí pod vedením pani učiteľky Socháňovej skvelý zdravotnícky krúžok. Každý rok organizujú pre svojich spolužiakov vzdelávaciu súťaž. Pozvali sme ich aj k nám, deti nesklamali. 
Pripravých bolo 8 stanovíšť, od spoznávania liečivých bylín, cez znalosti o ČK až po rôzne úrazy (bezvedomie, popálenina, rezná rana, vyvrtnutý členok, krvácanie z nosa). V zmiešaných trojčlenných družstvách deti hádali, riešili situácie a na konci im organozátori vždy predviedli, ako to malo naozaj byť. Ako ošetriť tú ktorú ranu, ako správne telefonovať, ak privolávate pomoc, ktorá rastlinka pri ktorej chorobe môže pomôcť. Obdiv si zaslúži maskérka, ktorá vyčarila rany, ktoré boli naozaj autentické. Natoľko, že sa našli deti, ktoré sa báli aj súťažiť. Až na jednu však prekonali nakoniec strach. Aj o tomto to celé bolo. O prekonávaní prekážok, o prekonávaní samých seba, o spolupráci. 

Blahoželáme pani učiteľke ku skvelému krúžku a ešte viac k deťom, ktoré boli pripravené, disciplinované a napriek horúčave zvládli nápor našich detí. 

Fotky tu: http://szskechnec.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=99

Novinky

Kontakt

  • Súkromná základná škola, Kechnec 13
    04458 Kechnec 13
  • riaditeľ: 0553071383
    0903572250
    jedáleň: 055/3086416
    0918584031

Fotogaléria