Nový projekt školy s podporou pána prezidenta

Na budúci školký rok budeme na škole realizovať nový projekt čitateľských dielní O psíčkovi a mačičke.

Možno mnohí z vás počuli o Jurajovi Hipšovi, či mimovládke Živica a ekocentru v Záježovej. Táto organizácia sa neustále snaží pohnúť veci lepším smerom. V ekovýchove, vo vzdelávaní. Tento rok otvárajú prvý ročník tzv. Komenského inštitútu, kde sa vyberalo 20 zástupcov pedagogickej obce na základe životopisu, vízie a projektu, ktorý sa má niesť ako "mikroostrovček pozitívnej deviácie".  Projekt, kde ukážeme, že chceme veci meniť k lepšiemu, chceme zreformovať školstvo. Pán prezident je z učiteľskej rodiny, čo bolo cítiť na jeho prejave. Následne sa rozhovoril o tom, ako vidí na vlastných deťoch, aké nezmysli ich v škole učia namiesto toho, aby ich pripravili na život. Predpísané učivo my nezmeníme. Ale aspoň časť obsahu sa pokúsime podať lepšie, zrozumiteľnejšie, pútavejšie.
Náš projektík bude hlavne pre druhákov, budú to akési čitateľské dielne O psíčkovi a mačičke s množstvom nadstavbových aktivít. Chceme zlepšiť čitteľskú gramotnosť zaujímavou a pútavou formou. Myslím, že sa majú druháci na čo tešiť. Určite aj prváci, lebo však komu inému by druháci čítali, ak nie prvákom? :)
To, že Komenského inštitút má svoje opodstatnenie, dokazuje aj skutočnosť, že pán prezident prijal účastníkov tohto projektu. Prítomné boli aj niektoré partnerské orgamizácie či lektori. Medzi nimi nechýbal ani pán Burjan, šéfredaktor časopisu Dobrá škola a nový poradca ministra školstva.

Tešíme sa, že aj naša škola bude súčasťou tohto projektu. Aj deti sa tešili, nakreslili  a napísali pánovi prezidentovi. Nebol priestor na to, aby im priamo odpovedal, ale však ešte nie všetkým dňom koniec.