Víkend mediálnej výchovy

Ako pracovať s informáciami na internete, ako tvoriť školské médiá- aj o tomto sa dozvedeli učitelia a žiaci počas víkendu mediálnej výchovy.

Vďaka podpore z Nadácie EPH a podpore O.Z. Preventista sme zahájili tvorbu školskej televízie a školského časopisu. Ako? Víkendom mediálnej výchovy.
V piatok poobede sa učitelia našj školy, ako aj z iných škôl, venovali médiám, správnemu spracovaniu informácií z internetu, či nástrahám internetu. Workshopy viedli renomovaní odborníci:
Marie Stracenská, novinárka a konzultantka a Jaroslav Oster, zakladateľ O.Z.Preventista a súdny znalec v oblasti IT kriminality. Prednášky sa striedali s worshopmi, lektori sa dopĺňali. Podrobnejšie sme sa venovali jednému novodobému fenoménu, a to HOAXom. Večer sa niesol v znamení diskusií a výmeny skúseností.
V sobotu ráno sa k nám pridali aj odvážne deti, ktoré sme oslovili a prijali možnosť byť tvorcami školských médií. Veríme, že sa tento tvorivý tím bude rozrastať a že výsedky ich práce potešia budeme môcť s hrdosťou prezentovať.  Výsledkom dopoludňajšieho snaženia bolo video - Naša škola očami detí a rôzne blogy našich učiteľov. Veľkou inľšpiráciou bola aj prezentácia pána Ing. Albína Sakala z Gymnázia Parka mládeže v Košiciach, ktorý nám predstavil ich projekt školskej televízie.
Lektorom ďakujeme, tešíme sa na ďalšie tvorenie.

fotky tu