Opäť vzácna návšteva

V utorok 18.-ho októbra strávil s nami deň pán poslanec NR a člen Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, Mirioslav Sopko a jeho asistent, pán Milan Kaplan.

Po tom, čo sme školu predstavili a porozprávili o vízii školy, o problémoch i úspechoch, sme návštevu nešetrili. Posadili sme ju do školských lavíc a riešili s tretiakmi nejaké tie "problémové úlohy", zaharli si bingo. Pri rozbore hodiny súhlasili, že táto navonok hravá forma učenia je veľmi efektívna a (nielen) pre deti to bol naozaj zážitok.
Fotky a dojmy zaplavili sociálne siete a ja už iba citujem pána Sopka. To, že nás označil za školu pedocentrická, je pre nás  to naj ohodnotenie. Lebo to je to, o čo sa snažíme - byť tu pre a v prospech detí.
Citujem pána Sopka a jeho vyjadrenia o našej škole:
"Dnes som navštívil Súkromnú základnú školu v Kechneci, ktorá patrí do skupiny škôl pre 3. tisícročie a kde ma privítala moja známa z čias nášho aktívneho pôsobenia v Slovenskej komore učiteľov, Ibolya Straussová. Škola je zaujímavá nielen tým, že vznikla z iniciatívy starostu obce J. Konkolyho, je skvelo vybavená (nemám na mysli len naozaj využívanú tabletovú triedu), ale je skutočne pedocentrická. Dieťa a jeho vzdelanie je naozaj v centre snaženia pedag. kolektívu a je skutočnou dieľnou ľudskosti. Rovnako ako aj ich materská škola."